Aktualności 2018/2019

 • Z książką w ogrodzie

  Spacer po Arboretum i spotkanie z przemyskimi pisarzami – to impreza zorganizowana dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a uczestniczyła w niej klasa 3a

   

  19 września 2018 roku pojechaliśmy do Arboretum w Bolestraszycach  na spotkanie z przemyskimi pisarzami - Magdą Skubisz i Stefanem Dardą.

  Po przyjeździe do Arboretum mieliśmy godzinę na podziwianie przyrody. Po 11.00 zaczęło się spotkanie. Gdy wszyscy usiedli, dostaliśmy ankiety do wypełnienia na temat wydarzenia. W tym czasie pisarze odpowiadali na pytania dziennikarki Super Nowości. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat autorów książek a także samego procesu twórczego. Następnie pytania mogła zadawać publiczność. Najwięcej pytań zadali uczniowie naszej szkoły, między innymi: Martyna Piejko, Julia Bąk czy Julia Bilińska . Około godz. 13.00 prowadząca zakończyła spotkanie, informując widownię o poczęstunku, który znajdował się w dużym drewnianym domku. Można było tam znaleźć ciastka oraz napoje gazowane i niegazowane.

   

  Spotkanie zostało przeprowadzone sprawnie, rozmowy z gośćmi specjalnymi ciekawe, a ciasteczka dobre. Podsumowując było wyśmienicie.

   

                                                                                                                                                 Kornelia Gilarska i Karolina Kołodziej 

   

 • Niecodzienne Obchody 100-lecia niepodległości w II LO i Gimnazjum MORAWA

  Dzień niecodzienny, bez zajęć dydaktycznych, pełen różnych atrakcji, poważny ale jednocześnie radosny. Wczesnym rankiem społeczność szkolna ruszyła na rajd niepodległościowy. Trzy trasy, każda uwzględniała ważne miejsca w naszej historii, w tym historii szkoły (m.in. dawne budynki II LO). Czwartą, najdłuższą trasą, podążała klasa mundurowa, której celem było upamiętnienie patriotycznych działań Orląt Przemyskich i oddanie im hołdu. Tuż przy granicy, niedaleko Niżankowic młodzież poznała okoliczności śmierci uczniów naszej szkoły podczas walk o Przemyśl. Strzelcy zatrzymali się na cmentarzu przy ul. Słowackiego i tam przy grobowcu Orląt Przemyskich oddali honory zmarłym bohaterom oraz zapalili znicz.

   

  Szlaki zostały przetarte i gdy wszyscy już dotarli do budynku II LO, zaczęła się druga część obchodów. Dziewczęta z różnych klas zachwycały pieśniami i piosenkami o tematyce patriotycznej. Nieopodal wolontariusze sprzedawali ciastka, a zapach gofrów zwabiał głodnych oraz tych, którzy chcieli wesprzeć akcję pomocy schronisku dla zwierząt. Na sali gimnastycznej rozgrywał się mecz, w którym uczestniczyli też goście przybyli z Paderborn, a w rozgrywkach brali udział zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Na ścianie szkolnego korytarza układano mozaikę z ceramicznych kawałków, z których wkrótce powstała symboliczna tablica upamiętniająca niepodległość Polski. Na zewnątrz budynku szkolnego można było ćwiczyć fechtunek i strzelanie z łuku dzięki animatorom z Wioski Fantasy.

   

  Ci, którzy z różnych względów nie mogli uczestniczyć w rajdzie, spędzili czas przedpołudniowy w sali 209, gdzie zostali przez pana Dawida Miarę zaangażowani w quiz historyczno – geograficzny, Wielki Test Historii, mogli obejrzeć film dokumentalny o Józefie Piłsudskim, analizować wiersze o tematyce patriotycznej czy oglądać występy zespołów śpiewających tego typu pieśni.

   

  Uczniowie angażowali się w różne działania organizacyjne, inni chętni korzystali z atrakcji, a byli też tacy, którzy dziwili się, że mogą samodzielnie wybierać sposób spędzania czasu na terenie szkoły i po prostu wspólnie radośnie świętować.

  MM

 • Uroczyste ropoczęcie roku szkolnego 2018/2019

 • Ogólne warunki ubezpieczenia

  W pliku pdf znajdują się Ogólne Warunki Ubezpieczenia uczniów naszej szkoły. Prosimy o zapoznanie się. 

   

  Gimnazjum MORAWA

 • Spotkanie z rodzicami

  W środę, 12 września o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami. 

  - Zapraszamy - 

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  Informujemy, że 3 września 2018 r. o godz. 9:15 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. O godzinie 8.00 zostanie odprawiona msza św. w Kościele oo. Salezjanów.

   

  Niepubliczne Gimnazjum MORAWA

 • Rada Pedagogiczna

  Posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się w dniu 31 sierpnia 2018 r. o godz. 9.00. 

  Do zobaczenia!