Wycieczka klasy 3a do Warszawy

Pierwszy dzień wycieczki zaczęliśmy od Muzeum Narodowego. Ku memu zaskoczeniu był to jeden z punktów programu, który najbardziej przypadł młodzieży do gustu. Może dlatego, że zajęcia „Muzealne przeboje” pozwalały aktywnie uczestniczyć w poznawaniu dzieł sztuki różnych epok i dawały pewien niedosyt, bo wiele osób chciało jeszcze zostać, jeszcze oglądać…. Tego samego dnia zwiedziliśmy również Zamek Królewski, Starówkę, byliśmy pod Pomnikiem Małego Powstańca oraz Syrenki, udaliśmy się pod Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. A na koniec dnia do Parku Fontann.


Drugi dzień zaczęliśmy od Muzeum Powstania Warszawskiego, następnym punktem programu był Pałac w Wilanowie. Tym razem nie pałac nasz zachwycił, ale ogrody, które poznawaliśmy podczas przyrodniczych warsztatów „Style w ogrodach”. Po południu zasiedliśmy na fotelach sejmowych i wysłuchaliśmy przemówień poselskich. Popołudnie spędziliśmy w Łazienkach Królewskich. Wieczorem natomiast, po wielu przebojach, udało się nam zwiedzić PNG Narodowy i poznać wiele ciekawostek z nim związanych.

 

Trzeci dzień zaczął się na sportowo. W Hangarze instruktor poprowadził ciekawe zajęcia, pokazując różne sposoby wykorzystania różnych typów trampolin. Zabawy, konkursy, trochę wolnego czasu, by wykorzystać resztki energii na  ekstremalne „skokowe”  szaleństwa. Potem Muzeum Żydów Polskich POLIN, Pałac Kultury i trochę wolnego czasu w Złotych Tarasach.

 

I tak wycieczka dobiegła końca. Każdy w niej znalazł coś dla siebie, ponieważ jej program był wynikiem wspólnych ustaleń i życzeń. Zdjęcia z wycieczki (zwłaszcza z Sejmu) są dostępne pod linkiem: https://drive.google.com/drive/folders/1AYqVZxSqEEEq4EHPAHAteANXlOC5gaB_?usp=sharing