Morawa na punkcie miejskiej gry literackiej.

Dziewięć pięcioosobowych zespołów ze szkół Przemyśla i okolic, w nieustępujących strugach deszczu, poszukiwało na terenie miasta Magdę Skubisz – przemyską pisarkę, autorkę trzech powieści LO Story, Dżus & Dżin, Chałturnik (wydana w tym miesiącu). Drużyny, posługując się mapą z trasą gry, odwiedziły osiem miejsc (Dworzec PKP, Plac Legionów, I LO, Bazylika Archikatedralna, ul. Zamkowa, Teatr Fredreum, Ławeczka Józefa Szwejka, Muzeum Historii Miasta Przemyśla) ściśle powiązanych z literatami, którzy życiem lub twórczością związani są z naszym miastem i jego okolicami (m.in. Tadeusz Konwicki, Kornel Makuszyński, Wincenty Pol, Aleksander Fredro, Przemysław Bystrzycki, Stefan Darda). We wszystkich wymienionych powyżej miejscach na uczestników rywalizacji czekali agenci z konkretnymi zadaniami do wykonania.

 

Młodzież zmagała się m.in. z: rozwiązaniem szyfrogramu, ułożeniem z pudeł muru przedstawiającego postać grozy, stworzeniem portretu pamięciowego, odnalezieniem budynków na podstawie kadrów z filmu, dopasowaniem tytułów książek do obejrzanych adaptacji filmowych. Oprócz poprawnych rozwiązań decydował czas, z jakim uczestnicy pokonają trasę. Punktem finałowym była siedziba Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Przemyślu, w której zwycięski zespół miał ostatnie zadanie do wykonania – odnaleźć ukrytą w jednym z pomieszczeń bohaterkę Przemyskiej Gry Literackiej – Magdę Skubisz.

 

Nasze uczennice Klaudia Napora i Martyna Piejko, pod opieką mgr Wioletty Hawaj odgrywały role agentek na Dworcu PKP. Spisały się znakomicie uatrakcyjniając grę! Brawo!