Aktualności 2018/2019

• Z książką w ogrodzie

Spacer po Arboretum i spotkanie z przemyskimi pisarzami – to impreza zorganizowana dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a uczestniczyła w niej klasa 3a

19 września 2018 roku pojechaliśmy do Arboretum w Bolestraszycach  na spotkanie z przemyskimi pisarzami - Magdą Skubisz i Stefanem Dardą.

Po przyjeździe do Arboretum mieliśmy godzinę na podziwianie przyrody. Po 11.00 zaczęło się spotkanie. Gdy wszyscy usiedli, dostaliśmy ankiety do wypełnienia na temat wydarzenia. W tym czasie pisarze odpowiadali na pytania dziennikarki Super Nowości. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat autorów książek a także samego procesu twórczego. Następnie pytania mogła zadawać publiczność. Najwięcej pytań zadali uczniowie naszej szkoły, między innymi: Martyna Piejko, Julia Bąk czy Julia Bilińska . Około godz. 13.00 prowadząca zakończyła spotkanie, informując widownię o poczęstunku, który znajdował się w dużym drewnianym domku. Można było tam znaleźć ciastka oraz napoje gazowane i niegazowane.

Kornelia Gilarska i Karolina Kołodziej

• Niecodzienne Obchody 100-lecia niepodległości w II LO i Gimnazjum MORAWA

Dzień niecodzienny, bez zajęć dydaktycznych, pełen różnych atrakcji, poważny ale jednocześnie radosny. Wczesnym rankiem społeczność szkolna ruszyła na rajd niepodległościowy. Trzy trasy, każda uwzględniała ważne miejsca w naszej historii, w tym historii szkoły (m.in. dawne budynki II LO). Czwartą, najdłuższą trasą, podążała klasa mundurowa, której celem było upamiętnienie patriotycznych działań Orląt Przemyskich i oddanie im hołdu. Tuż przy granicy, niedaleko Niżankowic młodzież poznała okoliczności śmierci uczniów naszej szkoły podczas walk o Przemyśl. Strzelcy zatrzymali się na cmentarzu przy ul. Słowackiego i tam przy grobowcu Orląt Przemyskich oddali honory zmarłym bohaterom oraz zapalili znicz.

Szlaki zostały przetarte i gdy wszyscy już dotarli do budynku II LO, zaczęła się druga część obchodów. Dziewczęta z różnych klas zachwycały pieśniami i piosenkami o tematyce patriotycznej. Nieopodal wolontariusze sprzedawali ciastka, a zapach gofrów zwabiał głodnych oraz tych, którzy chcieli wesprzeć akcję pomocy schronisku dla zwierząt. Na sali gimnastycznej rozgrywał się mecz, w którym uczestniczyli też goście przybyli z Paderborn, a w rozgrywkach brali udział zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Na ścianie szkolnego korytarza układano mozaikę z ceramicznych kawałków, z których wkrótce powstała symboliczna tablica upamiętniająca niepodległość Polski. Na zewnątrz budynku szkolnego można było ćwiczyć fechtunek i strzelanie z łuku dzięki animatorom z Wioski Fantasy.

Ci, którzy z różnych względów nie mogli uczestniczyć w rajdzie, spędzili czas przedpołudniowy w sali 209, gdzie zostali przez pana Dawida Miarę zaangażowani w quiz historyczno – geograficzny, Wielki Test Historii, mogli obejrzeć film dokumentalny o Józefie Piłsudskim, analizować wiersze o tematyce patriotycznej czy oglądać występy zespołów śpiewających tego typu pieśni.

Uczniowie angażowali się w różne działania organizacyjne, inni chętni korzystali z atrakcji, a byli też tacy, którzy dziwili się, że mogą samodzielnie wybierać sposób spędzania czasu na terenie szkoły i po prostu wspólnie radośnie świętować.

MM

• Uroczyste ropoczęcie roku szkolnego 2018/2019

• Ogólne warunki ubezpieczenia

W pliku pdf znajdują się Ogólne Warunki Ubezpieczenia uczniów naszej szkoły. Prosimy o zapoznanie się.

Gimnazjum MORAWA

• Spotkanie z rodzicami

W środę, 12 września o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie wychowawców klas z rodzicami.

- Zapraszamy -

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Informujemy, że 3 września 2018 r. o godz. 9:15 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. O godzinie 8.00 zostanie odprawiona msza św. w Kościele oo. Salezjanów.

Niepubliczne Gimnazjum MORAWA

• Rada Pedagogiczna

Posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się w dniu 31 sierpnia 2018 r. o godz. 9.00.

Do zobaczenia!